Predaj baristických pomôcok, latte art pomôcok, odrodovej kávy, profesionálnych kávovarov, mlynčekov na kávu, šálok, čistiacich prostriedkov a ďalšieho sortimentu pre Vašu kaviareň

Blog

Tamper.sk / Užitočné rady od baristu baristom  / 5 tipov na vianočný kávový darček

5 tipov na vianočný kávový darček

Ako každý rok aj tento sa blíži k svojmu záveru a najstresujúcejšie obdobie VIANOCE sú pred nami. Každý rieši dilemu čo kúpiť pod vianočný stromček aby to potešilo našich blízkych alebo známeho na ktorom nám záleží?

Dovolili sme si pre Vás pripraviť a ponúknuť 5 tipov na darček pod vianočný stromček ktorý poteší nejedného profi baristu alebo milovníka kvalitnej kávy.

1. Kniha o káve určite poteší každého a takouto knihou určite nič nepokazíte. Čitateľ sa v nej dočíta ako správne pripraviť espresso. Napeniť mlieko, čo je potrebné dodržať pri spenení mlieka, aká je vhodná konvička na napenenie mlieka a taktiež zaujímavé ilustračné foto ako si pripraviť cappuccino formou latte art.

 

2. Odrodová Káva odporúčame klásť veľký dôraz na čerstvosť a pôvod kávy, je dobré poznať chuťové kanáliky toho pre koho je určená. Niekto preferuje čokoládu iný zase jemnú acidituči ovocnú chuť. V našej ponuke nájdete široký sortiment káv značky Caffé Caffé z našej micro roastery ktorú si sami pražíme a dbáme na kvalitu a čerstvosť.

 

3. Baristické pomôcky medzi najobľúbenejšie patria určite kvalitné konvičky na mlieko, hitom sú konvičky na mlieko teflón, ktoré potešia nejedného začínajúceho baristu ale aj profíka. S takouto konvičkou budete vynikať v každej kaviarni, nehovoriac o tom že napeniť mlieko na cappuccino je doslova hračka.

 

4. Domáci kávovar Nivona 760 vyzerá fakt skvelo!!! Tento super darček by sme odporúčali pre domácich kávičkárov ktorí si nevedia predstaviť ráno bez šálky kávy. Je to vynikajúca alterantíva ako hneď bežať do kaviarne. Tento domáci kávovar má nízku spotrebu, možnosť nastavenia hrúbky mletia aj gramáže, digitálny displej či nastavenie funkcie „moja káva“ a super dizajn.

 

5. Kávové alternatívy sú hitom tohto roka čo tak prekvapiť svojich blízkych aeropressom, chemexom či coffee dripperom a ponúknuť im možnosť prípravy kávy alebo čaju inak ako doteraz? Samozrejme k týmto kávovým alternatívam dostanete aj super príručku ako na to a tiež špeciálnu vianočnú cenu. Výhodou je že u nás si môžete zakúpiť celý set. Nič viac už nebudete potrebovať.

Dúfame že tieto Vianoce si vychutnáte možno aj pri dobrej káve a že pre Vás nebudú len o ponožkách, ale aj o príjemných kávových prekvapeniach.

No Comments

Post a Comment